תקדים: הסכם קיבוצי מסדיר את שכרם של מורי המוסיקה בראש העין

הסכם קיבוצי המסדיר את שכרם ותנאי עבודתם של המורים במרכז המוסיקה של ראש העין, נחתם היום 4.1.16 לאחר מו"מ ממושך. ראש העיר מר שלום בן משה, שמשמש גם כיו"ר העמותה המפעילה את מרכז המוסיקה, חתם הבוקר על ההסכם הקיבוצי עם ארגון העובדים מען ועם ועד מורי המוסיקה, שייושם רטרואקטיבית החל מינואר 2015.

לראשונה יקבלו מורי המוסיקה שכר על כל חודש אוגוסט, כולל חופשה משולמת. סולם השכר ישקלל מעתה ותק מקצועי, תאר אקדמי ונסיון אמנותי, באופן שיתגמל מורים ותיקים ששכרם לא תאם את היכולות ואת התרומה שלהם, וייצור אופק התקדמות למורים צעירים. נקבעו גם תוספות שכר מוגדרות לניצוח על הרכבים מוסיקליים (מקהלות ותזמורות). ההסכם מהווה בשורה למורי מוסיקה רבים המועסקים במוסדות שאינם מוכרים כקונסרבטוריונים כ"נותני שרות" ללא כל זכויות סוציאליות.

אורית גורי זולוטוב, חברת ועד המורים במרכז המוסיקה: "אני ממש מאושרת להמשיך לעסוק במוסיקה ללא התחושה המעיקה שאין תמורה הולמת לעבודתי, וללא העננה של סכסוכי עבודה ושביתות. אני גאה בהשג שלנו ושל ארגון העובדים מען, ומאוד מקווה שכל מורי המוסיקה בארץ יקחו את התקדים הזה צעד אחד קדימה, ויתאגדו".

את המערכה הממושכת להשגת ההסכם לוותה עורכת הדין איה ברטנשטין, היועצת המשפטית של מען, בסיוע של עוה"ד מורן סבוראי ואמיר בשה.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email