מי אנחנו

מען-ארגון עובדים, מאגד עובדים ועובדות בתחומי תעסוקה מגוונים, ללא הבדלי דת, לאום או מגדר. מען מלווה קבוצות עובדים המבקשות להתאגד מרגע ההצטרפות לארגון; מסייע להן לבחור ועד עובדים ולנהל סכסוכי עבודה ושביתה במידת הצורך; נותן מענה משפטי להתנכלויות מצד מעסיקים עקב תהליך ההתאגדות; מייעץ בגיבוש רשימת דרישות למו"מ וניהולו; מנסח הסכמים קיבוציים; ולבסוף מספק ליווי, סיוע והדרכה של ועד העובדים לאחר החתימה על ההסכם הקיבוצי. כל אלה נעשים בשיתוף העובדים ובאופן דמוקרטי.

מען מייצג עובדות ועובדים במכללות לאמנות ולמוסיקה, בעמותות, במוסדות חינוך ובארגוני זכויות אדם. מען מוכר בזירת יחסי העבודה בישראל, בין השאר עקב תפקידו באיגוד עובדים המועסקים בשוק מופרט שעבר לקבלנות משנה כתוצאה מריסוק המערכת הציבורית.

מען הוא ארגון העובדים היחיד בישראל שפועל לאיגוד עובדים פלסטינים המועסקים בהתנחלויות ובישראל ולהסדרת תנאי העסקתם בהסכמים קיבוציים.

מען:

  • פועל לקידום תעסוקת נשים ערביות בישראל, ועורך את תערוכת מכירת האמנות השנתית "לחם ושושנים", שהכנסותיה מוקדשות לפרויקט "נשים ועבודה" של הארגון;
  • מגן על עובדים ומובטלים בירושלים המזרחית, עם דגש על קידום נשים למעגל העבודה, תוך שהוא מסייע לנשים וגברים בעיר למצות את זכויותיהם.
  • נאבק לקידום מנהיגות נשית ונגד אפליה והדרה של נשים, ומקדיש משאבים לסיוע לנשים שמתמודדות עם הטרדה מינית במקומות עבודה.
  • פועל בתחומים רבים לקידום חקיקה ושינוי מדיניות, כולל בתחום של הנגשת שירותי הביטוח הלאומי לעובדים פלסטינים ומהגרי עבודה, בטיחות בעבודה, הנגשת שירותי בריאות לאוכלוסייה בפריפריה, שינויים בהסדרי העסקתם של עובדים פלסטינים ועוד.
  • פועל בשותפות עם שורה של ארגונים, ויוזמות שמקדמים שוויון, הגנה על כדור הארץ, זכויות אדם, וזכויות נשים ולהט"ב.

מען הוקם בסוף שנות ה-90 על ידי פעילי שמאל הקוראים להקמתה של חברה המבוססת על שוויון וצדק חברתי לכל. הארגון שולל את השיטה הניאו ליברלית שהרסה את רשת הביטחון החברתית, העמיקה את הקיטוב המעמדי, ויצרה שכבה רחבה של עניים חסרי זכויות בישראל.

כארגון שמושתת על צדק אוניברסלי מען נאבק לשים קץ לשלטון הצבאי הישראלי על 5 מיליון פלסטינים חסרי זכויות ולייסד במקומו משטר דמוקרטי שוויוני לפלסטינים וישראלים שמבוסס על כלכלה ירוקה.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email