עובדי מפעל המזון "בטר אנד דיפרנט" במישור אדומים התאגדו במען. דורשים הסכם קיבוצי שישפר את תנאי העבודה והשכר

בשבוע האחרון הצטרפה קבוצה גדולה מעובדי מפעל המזון "בטר אנד דיפרנט" במישור אדומים למען - ארגון עובדים. העובדים, תושבי הרשות הפלסטינית, הצטרפו למען במטרה לשפר את תנאי העבודה והשכר. רובם המכריע עובדים בשכר מינימום ללא כל קידום.

בשבוע האחרון הצטרפה קבוצה גדולה מעובדי מפעל המזון "בטר אנד דיפרנט" במישור אדומים למען – ארגון עובדים. העובדים, תושבי הרשות הפלסטינית, הצטרפו למען במטרה לשפר את תנאי העבודה והשכר. רובם המכריע עובדים בשכר מינימום ללא כל קידום.

אחרי שהעובדים חתמו על טפסי הצטרפות למען שלח יואב גל טמיר, האחראי במען על התאגדות, מכתב בו הודיע לחברה כי מרגע שהצטרפו לארגון יותר משליש מהעובדים הפך מען לארגון יציג וחלה חובה חוקית על המעסיק לפתוח איתו במו"מ על הסכם קיבוצי.

מען – ארגון עובדים מאגד ומגן על עובדים פלסטינים שמועסקים על ידי מעסיקים ישראלים, הן בתוך תחומי ישראל והן בהתנחלויות, בין היתר באמצעות חתימה על הסכמים קיבוציים.

חלק גדול מעובדי המפעל השתתפו בסוף השבוע האחרון בכנס עובדים של מען. את הכנס הובילו מצד מען עות'מן גרבאת, פעיל מען באזור הרשות הפלסטינית, ומוחמד סאלח, ראש ועד עובדי חברת נ.א. תעשיות מתכת, שהוביל בשנת 2019 מאבק שהוביל להסכם קיבוצי במפעל.

מען פועל יחד עם העובדים להגיע להדברות עם המעסיק מתוך מטרה להבטיח שכר ותנאי עבודה אנושיים והוגנים. השותפות בין עובדי החברה ובין מען מבטיחה הגנה על זכויתיהם וגם ניהול המאבק מול החברה באופן שתואם את הוראות החוק ונשען על הניסיון הרב שצבר מען במאבקים כאלו.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email