מען קורא לבי"ח הדסה לבטל את פיטוריו השרירותיים של ד"ר אחמד מחאג'נה ולשים קץ למסע ההכפשות הגזעני נגדו

פיטוריו של ד"ר אחמד מחאג'נה על ידי הנהלת בית החולים הדסה עין כרם יוצרים את הרושם שהנהלת בית חולים ציבורי גדול ובעל שם נכנעה ללחצי הרחוב המתלהם, דבר שהביא אותה […]

פיטוריו של ד"ר אחמד מחאג'נה על ידי הנהלת בית החולים הדסה עין כרם יוצרים את הרושם שהנהלת בית חולים ציבורי גדול ובעל שם נכנעה ללחצי הרחוב המתלהם, דבר שהביא אותה לפטר בצעד פסול את הרופא המצטיין שלה.

ד"ר אחמד מחאג'נה (33) משמש כרופא מתמחה בכירורגיה שנה רביעית בהדסה. בשנות עבודתו בבית החולים זכה ד"ר מחאג'נה לשבחים רבים, מונה כמנחה של קבוצת מתמחים שנה ג', והיה מועמד לצאת להשתלמות בת חצי שנה בארה"ב מטעם בית החולים. מדובר באדם מוערך על-ידי עמיתיו, שאף נבחר לוועד העובדים כנציג הרופאים המתמחים (ערבים ויהודים) בבית החולים.

למרות כל זאת ובניגוד מוחלט לחוות הדעת החיובית כלפיו מצד מנהלי המחלקה בה עבד, החליטה הנהלת בית החולים בחודש אוקטובר לפטר אותו. הרופא נשלח להשעיה בביתו עד גמר הליכי הפיטורים. כבר יותר מחודש וחצי נמנעת ממנו הגישה למקום עבודתו.

העילה לפיטורים קשורה לאירוע שהתרחש ביום 16.10, בסיום מסיבה של הצוות לכבוד הצלחתם בבחינה של שני רופאים מתמחים  – אחד מהם דר' אחמד מחאג'נה בעצמו. העוגות שנותרו בסיום מסיבת הצוות היו אמורות להגיע לפח אבל עובדות המשק החליטו שעדיף לחלק אותן לחולים במחלקה. אחד מבין ארבעת החולים היה פלסטיני שנפצע בעת שביצע פיגוע בירושלים.  

בלי כל בסיס עובדתי הפך האירוע השגרתי הזה למחול שדים של האשמות כלפי ד"ר מחאג'נה, לפיהן הוא קנה עוגות לפלסטיני שביצע את הפיגוע מתוך הזדהות איתו. בסדרת האשמות שצוינו בהליך השימוע נטען, בין היתר, שהוא איחל לחולה בהצלחה, הצטלם איתו בסלפי, כינה אותו "שהיד", ושהוא מהווה גורם מתסיס.

לא עזרו עדויות של עובדות שהבהירו כי העוגות הן שאריות מאותה מסיבה, וכי מי שחילק אותן לחולים לא היה כלל ד"ר מחאג'נה. לא עזרו ההסברים של ד"ר מחאג'נה עצמו ושל עורך דינו כי כלל לא ניתן לכנות אדם חי "שהיד". התלונה של ארגון הימין "בצלמו" שהזדדרז להפליל אותו שקלה כנראה יותר.

לפי עדותו של ד"ר מחאג'נה, מר ינון בודה מ"מ מנהל בית החולים, שניהל את השימוע, לא גילה כל נכונות להקשיב או לקחת בחשבון את העדויות שהוצגו בפניו, והחלטת הפיטורים בסופו של דבר תאמה לגמרי את הטענות במכתב הזימון לשימוע.

היות ולפי ההסכם הקיבוצי בין הנהלת הדסה ובין ההסתדרות הרפואית נדרש במקרה כזה מינוי בורר מוסכם שיבחן את טענות הצדדים ויכריע, ממשיך להיות ד"ר מחאג'נה מועסק של בית החולים גם היום, חודש וחצי אחרי האירוע, אלא שהוא מושעה מעבודה ויושב בביתו. גם ההנחיה שלו למתמחים בשנה ג' הופסקה.

מען – ארגון עובדים נאבק נגד פיטורים שרירותיים של עובדים. אנו משוכנעים שהנסיון לפטר את ד"ר אחמד מחאג'נה יכשל וקוראים להנהלת הדסה להתעשת ולבטל את החלטה השגויה והמזיקה ולהחזירו למקומו ולמעמדו במחלקה.

מערכת הבריאות בישראל היא אי של שפיות בתוך המציאות רווית בישראל. העבודה המשותפת של רופאים, אחיות ואנשי משק יהודים וערבים בבתי החולים היא מופת שאין שני לו לאפשרות של חיים בצוותא, וגם דוגמה לפוטנציאל החיובי שטמון בשותפות הזו לטובת כולם.

ראוי שהפרשה העגומה הזו תשמש כתמרור אזהרה למעסיקים פרטיים וציבוריים. דווקא על רקע התחזקות קולות הימין הקיצוני שהפך עכשיו שותף בכיר בממשלה העתידית מן הראוי לפעול בזהירות יתר ובשיקול דעת. 

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email