דרישה לפתור את הלחץ על לשכות הנפקת הכרטיסים המגנטיים ולפעול לשים קץ לסחר שנוצר בתורים לקבלת הכרטיס המגנטי

לכב' האלוף גסאן עליאן מתאם פעולות הממשלה בשטחים אני פונה אליך בזאת בדרישה לפעול באופן דחוף לפתור את הלחץ שנוצר בשאלת הנפקת הכרטיסים המגנטיים. בשבועות האחרונים הגיעו למשרדי מען – […]

לכב' האלוף גסאן עליאן

מתאם פעולות הממשלה בשטחים

אני פונה אליך בזאת בדרישה לפעול באופן דחוף לפתור את הלחץ שנוצר בשאלת הנפקת הכרטיסים המגנטיים. בשבועות האחרונים הגיעו למשרדי מען – ארגון עובדים (ע"ר) פניות רבות של עובדים שטוענים שכל ניסיונותיהם להשיג תורים לחידוש הכרטיס המגנטי עלו בתוהו. התוצאה הישירה היא מניעת האפשרות מאותם עובדים להמשיך בעבודתם. עוד טוענים העובדים כי נוצר סחר בתורים ללשכות של המנהל האזרחי המנפיקות את הכרטיסים המגנטיים וכי תמורת תשלום של מאות ש"ח ניתן להשיג תור מהיר וחידוש הכרטיס.

עובד אחד דיווח שנכשל בניסיון להשיג תור לחידוש הכרטיס המגנטי, וכתוצאה הושבת מעבודה במפעל בו הוא מועסק מזה שנים באזור התעשייה מישור אדומים. הוא נאלץ לפנות למתווך שהסדיר לו תוך ימים ספורים תור וכך חזר לעבודה. תמורת הסדרת התור הוא שילם 250 ₪ לאותו "מתווך". עובדים אחרים דיווחו על סכומים גבוהים יותר עד 400 ש"ח עבור תור מהיר.

לפי הודעה שפורסמה באתר המתפ"ש ב-2.12.2020 פועלות כיום רק שלוש לשכות להנפקת כרטיסים מגנטיים– במעבר קלנדיה, במעבר תרקומיא ובמעבר שער אפרים. לאור הגידול העצום במספר ההיתרים והורדת הגיל המותר בכניסה לרווקים וההקלות בנושא חיפוש עבודה, אין די בפעילות הלשכות הקיימות ויש צורך לפתוח לשכות נוספות שיתנו פתרון למשבר שנוצר.

במקביל יש צורך להאריך את תוקפם של הכרטיסים המגנטיים הקיימים, לפחות באופן זמני לתקופה של שישה חודשים נוספים, באופן שימנע פגיעה באפשרות של תושבים פלסטינים להתפרנס ולקבל שירותים רפואיים ואחרים שלהם נדרש הכרטיס המגנטי.

בנוסף יש צורך חיוני בפעולה של גורמי אכיפת החוק בישראל וברשות הפלסטינית לשים קץ לסחר העברייני בתורים ללשכות הכרטיסים המגנטיים ונגד הסחר בהיתרים.

אודה לך אם תעדכן אותנו בצעדים שבהם אתם מתכוונים לנקוט.

בברכה,

אסף אדיב, מנכ"ל

מען – ארגון עובדים

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email