הפסיקו את המלחמה! הפסיקו את האלימות והשנאה בין יהודים וערבים!

אנו עומדים מול מציאות אכזרית וקשה: פרובוקציות מתמשכות של ישראל כלפי פלסטינים במזרח ירושלים, הוציאו את השד מהבקבוק ועודדו את חמאס להופיע כמגינת אל אקצא.  מאות קסאמים שוגרו לערי ישראל […]

אנו עומדים מול מציאות אכזרית וקשה: פרובוקציות מתמשכות של ישראל כלפי פלסטינים במזרח ירושלים, הוציאו את השד מהבקבוק ועודדו את חמאס להופיע כמגינת אל אקצא.  מאות קסאמים שוגרו לערי ישראל גרמו עד כה לשישה אזרחים ישראלים הרוגים, עשרות פצועים והרס רב של רכוש. הפצצות מסיביות של חיל האויר הישראלי על רצועת עזה גרמו כבר בשלושת הימים הראשונים לכמאה הרוגים ואלפי פצועים, להרס קשה של תשתיות ובתי מגורים. עימותים יזומים ואלימים בין תושבים יהודים וערבים בערים רבות העלו את מפלס השנאה והעוינות.

מול הגל העכור של אלימות ושנאה, קורא מען לעצור את המלחמה ואת האלימות ההרסנית בשני הצדדים. אנו מצטרפים לצוות הרפואי של בית חולים רמב"ם ולעוד רבים אחרים, שיצאו להפגין ברחבי הארץ, בקריאה לשמור על יחסי האחווה בין יהודים וערבים, ולא להגרר להסתה ולאלימות. אסור לתת לפנאטיות הדתית, ללאומנות ולגזענות בשני הצדדים לגרור אותנו לאבדון.

בשבועות האחרונים, בשעה שהשטח החל לבעור מעימותים הרי אסון בעלי אופי דתי ולאומני, אנחנו במען, ניהלנו משא ומתן אינטנסיבי מול מעסיקים לחתימה על הסכמים קיבוציים בעלי חשיבות רבה לעתיד העובדים המאורגנים במען. בחודש מרץ נחתם הסכם ראשון עם בעלי מפעל המזון רג'ואן באזור התעשייה עטרות. במפעל מועסקים 55 עובדים, תושבי הרשות הפלסטינית, שיזכו מעתה לתנאי עבודה חוקיים והוגנים. בימים אלה ממש נחתם, בפעם השנייה, הסכם קיבוצי עם עמותת יד ביד לחינוך דו לשוני. בעמותת יד ביד מועסקים 250 עובדות.י חינוך, ערבים ויהודים, שמעניקים חינוך דו לשוני שוויוני ליותר מאלף ילדים מגיל הגן עד התיכון.

חברי מען החדשים כמו אלו שהצטרפו לשורותינו לפני שנים, יודעים היטב, שאנו חותרים ללא לאות לסולידריות ושוויון של כל אדם באשר הוא אדם, ומגלים אפס סובלנות כלפי הפרדה או אפליה בין יהודים לערבים.

בימים אלה של מלחמה כאוס והיעדר מנהיגות אחראית, אנו נושאים עינינו אל ההנהגה החדשה בוושינגטון ומקבלים ממנה השראה ועידוד. לאחר עשרות שנים בהן הדרדר מעמדה של העבודה המאורגנת בארה"ב, שב הבית הלבן וקורא לחזק את ההתאגדות המקצועית של העובדים. ממשל בידן מגלה מנהיגות גם בנושא האקלים, כאשר הוא מתייצב בראש הקואליציה הבינלאומית למאבק בזיהום האוויר וההתחממות הגלובאלית.

אנו קוראים לכל כח בעל השפעה, תנועות אזרחיות, אישי ציבור ואחרים, להתאחד מאחורי הקריאה לשים קץ לאלימות ולמלחמה, ולמנוע פגיעה באזרחיות.ים חפים מפשע בשני הצדדים. אנו קוראים לשותפות ישראלית פלסטינית חוצה גבולות, שתמנע את ההשתלטות של הקיצוניים בשני הצדדים, ותסייע לבנייה של חברה צודקת ושפויה ללא הבדל דת, לאום גזע או מין.

עיצוב תמונה: ורד ביטן

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email