ארגון העובדים מען והמוקד להגנת הפרט לבג"צ: הפסיקו את ההתעמרות בפונים למוסדות המדינה במזרח ירושלים

ביום 15.3.2018 יתקיים דיון בבג"צ בעתירה שהגיש ארגון העובדים מען כנגד התנאים הבלתי אנושיים בהם נאלצים להמתין אלפי תושבי ירושלים המזרחית המבקשים להיכנס מדי יום ללשכת התעסוקה וללשכת רשות האוכלוסין וההגירה המצויות במבנה אחד.

העתירה, שהוגשה בשיתוף עם המוקד להגנת הפרט, מתבססת במידה רבה על איסוף נתונים של פעילות השטח של מען אשר מתעדות מדי יום את העומס הכבד בכניסה למבנה, את היחס המשפיל של המאבטחים, ואת התוצאות הרות האסון – נשים שמאבדות את ההכרה, חולים שלא יכולים לשאת את ההמתנה הארוכה ונאלצים לוותר על מקומם בתור, ועוד רבים שממתינים שעות ארוכות ולעתים לא זוכים להיכנס.

תושבי מזרח ירושלים מוגבלים לפנות ללשכות אלה בלבד. בכניסה למבנה מוצבות רק שתי עמדות בידוק ביטחוני, שאינן מצוידות באמצעי בידוק מתקדמים לקיצור תורים, ואין באפשרותן להתמודד עם אלפי הפונים. התוצאה היא בידוק איטי מהרגיל.

ארגון העובדים מען מסייע למאות פונות ופונים ללשכת שירות התעסוקה במזרח העיר למצות את זכויותיהן מול הלשכה. פעילות השטח של מען הן נשים שבעצמן מתייצבות בלשכת שירות התעסוקה, ועברו הכשרה כדי לסייע לאחרים לתעד כל פגיעה בזכויותיהם.

לקריאת העתירה לחצו כאן

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email