מען חתם על הסכם קיבוצי לעובדים פלסטינים במוסך צרפתי במישור אדומים

עובדי צרפתי מאשרים בהצבעה את ההסכם הקיבוצי במוסך,ב- 1.2

ביום ג', ה- 14.2.2017, נחתם הסכם חשוב הנוגע לעובדים פלסטינים המועסקים באזורי התעשיה של ההתנחלויות בגדה המערבית, שהיו במשך עשרות שנים קורבן לניצול. מוסך צרפתי, אחד המוסכים הגדולים באזור מישור אדומים שבשטח סי, חתם עם ארגון העובדים מען הסכם קיבוצי מפעלי, שמסדיר את תנאי העבודה של העובדים הפלסטינים.

ההסכם כולל פיצוי כספי לעובדים ותיקים על התקופה ששכרם לא כלל את מלוא זכויותיהם החוקיות, אשר ישולם במשך 3 שנים. כמו כן מסדיר ההסכם את יחסי העבודה במוסך ל-4 השנים הבאות בהן יקבלו העובדים זכויות סוציאליות מלאות, כולל קידום שנתי בשכר ודירוג מקצועי. ההסכם גם מסדיר את דרכי התשלום עבור חגים יהודיים ומוסלמים, ויוצר מתווה לפתרון בעיות בעתיד.

על ההסכם חתמו מנהל המוסך מוריס צרפתי, מנכ"ל מען אסף אדיב, ויו"ר ועד העובדים חאתם אבו זיאדה. ההסכם נחתם במשכן הבוררויות בתל אביב, לאחר יותר משלוש שנים של עימותים, שביתות ותביעות משפטיות. בהליך החתימה נכחו עורך הדין ירון אלירם שייצג את מוסך צרפתי, השופטת בדימוס אורנית אגסי שנהלה תהליך גישור, ועורכי הדין איה ברטנשטין, דר' מורן סבוראי, אמיר בשה וגלעד זבידה שייצגו את ארגון העובדים מען ואת העובדים.

מוסך צרפתי הוקם בשנות השמונים באזור התעשיה מישור אדומים והעסיק עשרות עובדים פלסטינים תושבי הרשות הפלסטינית שקבלו היתרי עבודה באזור. באותה תקופה, רובם המכריע של כ-30 אלף העובדים הפלסטינים שהועסקו על ידי מעסיקים ישראלים באזורי סי, הועסקו בשכר נמוך משכר המינימום, ולעיתים קרובות ללא תלוש וללא זכויות סוציאליות. זאת מאחר ובהיותן מחוץ לריבונות ישראלית, באזורי התעשיה של ההתנחלויות  אין פיקוח על תנאי העסקת העובדים. בעקבות החלטת "בג"צ גבעת זאב"  משנת 2007, שקבע כי עובדים פלסטינים המועסקים בהתנחלויות זכאים לזכויות שוות לעובדים ישראלים, השתנה המצב המשפטי, והתאפשר לפועלים פלסטינים לתבוע את זכויותיהם על פי חוקי העבודה הישראלים.

בשנת 2013 החליטו עובדי מוסך צרפתי להתאגד בשורות ארגון העובדים מען, מעל ל- 40 עובדים שהיוו יותר ממחצית עובדי המוסך הצטרפו למען, ובספטמבר 2013 נפתח מו"מ בין הצדדים. תוך חצי השנה שיפרה הנהלת המוסך את תנאי העבודה באופן משמעותי, והחל  מינואר 2014 החל מוסך צרפתי לשלם לעובדיו שכר מינימום לפי חוק, חופשות, ימי מחלה וחג, הפרשות פנסיוניות, דמי הבראה ונסיעות לפי הדין. אולם בעיות רבות נותרו בלתי פתורות, כמו פיצוי על חובות עבר בשל אי תשלום זכויות בסיס במשך זמן רב, דירוג עובדים לפי מקצועיות, ותוספות ותק המתחייבת מהסכם קיבוצי ענפי.

על רקע דרישות אלו נקלע המו"מ ביולי 2014 למשבר קשה. המוסך החליט לפטר את יו"ר ועד העובדים חאתם אבו זיאדה בטענת שווא שניסה לחבל ברכב צבאי שבו טיפל, והגיש נגדו תלונה במשטרה. עקב כך ניטש בין הצדדים עימות משפטי חריף, שהסתיים בפסק דין בפברואר 2016, שבו קבע השופט אייל אברהמי, המכהן כיום נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, שעל המעסיק להחזיר את אבו זידאדה לעבודתו. צרפתי ערער על פסק הדין בבית הדין הארצי לעבודה, אך ערעורו נדחה, ובמאי 2016 חזר חאתם אבו זיאדה לעבודה במוסך אחרי 21 חודשי העדרות.

עם חזרתו לעבודה החלו מגעים בין הצדדים שנעזרו בהליך גישור. המו"מ הבשיל לכלל הסכם קיבוצי שכולל את כל הסעיפים שהיו שנויים במחלוקת בשעתו.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email