פועלי "יהודה רשתות" באשדוד בשביתה החל מיום ג' 1.11 – 140 עובדים מוחים על סרוב ההנהלה להכיר במען כארגון יציג

רוצים לשאת ולתת עם ההנהלה על הסכם קיבוצי, ולשים קץ להשפלה

רוצים לשאת ולתת עם ההנהלה על הסכם קיבוצי, ולשים קץ להשפלה

מחר יום ג' 1.11 יפתחו עובדי מפעלי "יהודה רשתות" ו"סיגמא" באשדוד בשביתה כללית למשך 4 ימים. העובדים, המאוגדים בארגון העובדים מען, יערכו משמרות שביתה בשער המפעל באזור התעשיה הצפוני של אשדוד בשעות הבקר המוקדמות.

מסביר את ההחלטה דודי צמיר, חבר ועד הפעולה של עובדי יהודה רשתות: "אחרי השביתה הראשונה שקיימנו ב- 9.10, ההנהלה החריפה את המאבק נגדנו במקום לבוא לקראתנו ולהכיר בהתארגנות שלנו: היא הפעילה לחצים על העובדים לבטל את ההצטרפות לארגון העובדים מען למרות שאסור לה לעשות זאת משפטית; היא שכרה משרד עו"ד בעשרות אלפי שקלים כדי להלחם נגדנו במקום לדאוג לרווחתנו; והיא מבטיחה לנו הרים וגבעות בתנאי שלא נתאגד. בשנים האחרונות שבענו הבטחות. החברה נתנה לנו הטבות ואז ביטלה אותם. בלי הסכם קיבוצי עם ארגון עובדים יציג, החברה יכולה לעשות מה שהיא רוצה. מאז השביתה הראשונה העובדים לוחצים להחריף את המאבק. ביום שלישי כולם ישבתו, כולל מי שבטלו את חתימתם תחת לחץ."

במהלך המאבק שינתה הנהלת המפעלים, השייכת לחברת יהודה רשתות פלדה בע"מ, את גרסתה לסיבה שהיא מסרבת להכנס למו"מ על הסכם קיבוצי יותר מפעם אחת. קודם סרבה לענות למען, אח"כ טענה כי מען אינו מייצג שליש מהעובדים במפעל כנדרש בחוק, ורק לאחר שנוכחה כי 120 מתוך 140 העובדים חתמו על טופסי הצטרפות למען, היא הודיעה כי יחידת המיקוח הבסיסית היא בעצם "קבוצת יהודה", הכוללת שלוש חברות נפרדות. העובדים אינה מוכנים להמשיך לתת לחברה לשלוט בהם בשרירות לב כפי שעשתה מזה 20 שנה, ומחריפים את מאבקם עד שהחברה תכנס אתם ועם ארגון העובדים מען למו"מ על הסכם קיבוצי.

רקע:

המאבק ביהודה רשתות וסיגמא החל על רקע הרעה מתמשכת בתנאי העבודה ופגיעה בשכרם של העובדים ובהטבות שקיבלו במשך שנים. העבודה ביהודה רשתות היא עבודה פיזית קשה  המתבצעת סביב השעון בשלוש משמרות. העובדים נדרשים לעבודה בסככות פתוחות, בתנאי חום קשים בקייץ ובקור בחורף. שכר העובדים מורכב משכר יסוד בתוספת פרמיה שמשולמת לחלק מהעובדים, באופן שרירותי וללא שקיפות, והוא נע בסביבות שכר המינימום. בשנה האחרונה פגעה ההנהלה בתשלומי הפרמיה באופן חד צדדי, ובטלה תוספת שכר שנתית ומתנות שנהגה לתת בחגים.

יש לציין כי יהודה רשתות היא אחת החברות המובילות בישראל לייצור רשתות ברזל לבנין ומוצרי ברזל.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email