140 עובדי "יהודה רשתות" ו"סיגמא" באשדוד שבתו היום

רוצים לשאת ולתת עם ההנהלה על הסכם קיבוצי, ולשים קץ להשפלה

רוצים לשאת ולתת עם ההנהלה על הסכם קיבוצי, ולשים קץ להשפלה

הבקר, בשעה 6:30, התייצבו 70 עובדי המפעלים יהודה רשתות וסיגמא למשמרת שביתה מול שערי המפעל באזור התעשיה הצפוני של  אשדוד. שביתת האזהרה תמשך 31 שעות, עד יום ב', ה- 10.10 בשעה 6.30 בבוקר. הסיבה לשביתה היא סרובה של הנהלת יהודה רשתות להכיר בהתאגדות העובדים, ולפתוח במו"מ עם ארגון העובדים היציג – מען. זאת על רקע הורדות שכר, התעמרות בעובדים וזלזול בצרכיהם.

ההתגייסות הרחבה למשמרת השביתה, גם מצדם של עובדים שסיימו משמרת לילה ובאו, ועובדים של משמרת הצהרים שהגיעו, מראה על נכונות העובדים לעמוד על שלהם ולשים קץ למצב של ניצול והשפלה. לדברי איציק סבח, ממארגני ההתאגדות:

"כל העובדים ללא יוצא מן הכלל שובתים, למעט מספר קטן של עובדי קבלן. השביתה של יום שלם מהווה פגיעה של ממש בתהליך הייצור – ברור לי שהזמנות לא יוכלו לצאת בגלל שאנו שובתים. אולי עכשיו ההנהלה תבין שבמקום לשלם מאות אלפי שקלים לחברת עורכי דין שמייעצת להם איך להלחם בעובדים, כדאי שהיא תשלם את הסכום הזה לעובדים, שמשקיעים את החיים ואת הנשמה במפעל. החברה טוענת שאין לה כסף ושנתאזר בסבלנות, ובאותה שעה מוציאה לנו את העיניים עם המכוניות החדשות שהיא קנתה למנהלים, וגם מכונה חדשה למפעל. למנהלים ולמכונות יש לה כסף, אבל לא לעובדים. זה הולך להשתנות מעכשיו."

כשבעים עובדים הגיעו למשמרת השביתה, כל 140 העובדים שבתו

כשבעים עובדים הגיעו למשמרת השביתה, כל 140 העובדים שבתו

מבהיר את מצבם של העובדים ומה באמת הם רוצים, דודי צמיר, מוועד הפעולה של העובדים:

"היום עשינו את הצעד הראשון בדרך חדשה, והבהרנו שיש לנו קווים אדומים. התארגנו כי אכפת לנו מהעבודה. הרבה עובדים איכותיים עזבו, והעבודה נופלת על הוותיקים שנאלצים לעבוד על כמה מכונות בבת אחת. אנחנו רוצים לשפר, לייצר יותר ולייעל, אבל ההנהלה לא מקשיבה לנו. בשנים האחרונות הם נתנו לנו תוספות שכר בשביל הפרוטוקול, אבל בטלו תוספו אחרות, ובסופו של דבר המשכורת הלכה וירדה. אנשים צריכים לעבוד 16-17 שעות ביום וגם בשבתות ובחגים כדי להגיע ל- 7,000 שקל, שגם עם זה קשה לפרנס משפחה.  זה מנוגד לחוק, ולטבע האדם, וכבר קרה שעובד שחזר הביתה אחרי 16 שעות עבודה עשה תאונה. אבל כשהוא התלונן להנהלה הציעו לו להגיש מכתב התפטרות אם זה לא מתאים לו".

מוסיף שי אברהם, מוועד הפעולה: "ההנהלה צריכה להבין שלא לעולם חוסן, שמנו קץ לעבדות, ולא ניתן להפוך אותנו לרובוטים. כל מה שמעניין את ההנהלה הוא הייצור, ולא איך אנחנו מפרנסים משפחה. לא ניתן להם להשתמש בנו ולזרוק אחרי השימוש".

בתגובה למכתב שהופץ לעובדים ששבתו אומר מזכ"ל הארגון, אסף אדיב: "ההנהלה רומזת במכתבה שכל מי ששבת, כלומר כל העובדים, לא ישובצו לעבודה שוב. זהו למעשה איום מוסווה בפיטורים, דבר המהווה עבירה על החוק. מען מבהירה להנהלה שאיומים יענו בתביעה משפטית. חבל שההנהלה בוחרת בדרך של עימות, אומר אדיב, "למען ולעובדים אין עניין בשביתה, אלא בהדברות לטובת כל הצדדים."

רקע:

ההנהלה מסרבת להכיר במען כארגון הייציג, למרות ש- 119 עובדים מתוך 140 חתמו על טופסי הצטרפות למען, הרבה מעבר לשליש הנדרש בחוק כדי לבסס מעמד של ארגון יציג. למרות שחברת "יהודה רשתות" היא חברה רווחית והינה אחת החברות המובילות בישראל לייצור רשתות ברזל לבנין ומוצרי ברזל, סובלים העובדים במפעל משכר נמוך והעדר כל אופק התקדמות. העובדים מתלוננים על יחס משפיל וכן על קיצוץ ובשכר ובתנאים בשנה האחרונה.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email

עמודים: 1 2