עובדי "יהודה רשתות" באשדוד בסכסוך עבודה

ועד הפעולה של עובדי יהודה רשתות עם נציגי מען, 9.9

ועד הפעולה של עובדי יהודה רשתות עם נציגי מען, 9.9

ביום ה' 22.9 הכריז ארגון העובדים מען על סכסוך עבודה ושביתה בחברת יהודה רשתות, על רקע הרעה בתנאי העבודה ופגיעה בשכרם של העובדים ובהטבות שקיבלו במשך שנים. סכסוך העבודה הוכרז לאחר שהנהלת החברה הודיעה כי היא מסרבת להכיר במען כארגון היציג, למרות ש- 108 מבין 140 עובדי המפעל באשדוד התאגדו בחודש האחרון במען. שביתה צפויה החל מה- 9.10, אחרי 15 ימי הצינון הנדרשים בחוק.

העבודה ביהודה רשתות מתבצעת סביב השעון בשלוש משמרות, והעובדים נדרשים לעבודה פיזית קשה בסככות פתוחות, בתנאי חום קשים בקייץ ובקור בחורף. שכר העובדים מורכב משכר יסוד בתוספת פרמיה שמשולמת באופן סלקטיבי לחלק מהעובדים באופן שרירותי וללא שקיפות, והוא נע בסביבות שכר המינימום. בשנה האחרונה פגעה ההנהלה בתשלומי הפרמיה באופן חד צדדי, ובטלה תוספת שכר שנתית ומתנות שנהגה לתת בראשית השנה ובחגים.

יצחק סבח, מיוזמי התאגדות העובדים, אומר: "החלטנו להתאגד עכשיו כי השכר שלנו נשחק. רוב העובדים מקבלים שכר עלוב, כולל הותיקים שעובדים מעל 20 שנה, וגם הוא קוצץ לאחרונה. בעבר היו נסיונות להקים ועד, אך הם נכשלו כי היוזמים נפגעו. אבל בתקופה האחרונה היו החלטות של בית המשפט שמגנות על עובדים והרגשנו בטוחים לפעול. אנו מצפים שההנהלה תפעל כפי שמתחייב מהחוק ותכיר בזכותנו להתאגד".

יש לציין כי יהודה רשתות היא אחת החברות המובילות בישראל לייצור רשתות ברזל לבנין ומוצרי ברזל.

רקע:

ב-17 באוגוסט הודיע ארגון העובדים מען ליהודה רשתות כי הוא הארגון היציג בחברה ודרש לפתוח במו"מ. ההנהלה חכתה כמעט חודש כדי להודיע ב-13.9שהיא אינה רואה במען ארגון יציג, מאחר ולטענתה מען לא השיג את התמיכה הנדרשת של שליש מהעובדים.

 

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email