נהגי המשאיות בחברת מובילי דרור שובתים

הנהגים תובעים להפסיק את הפגיעה השרירותית בשכרם

היום, יום ג' 12.7, מקיימים נהגי המשאיות של מובילי דרור שביתה. הנהגים השובתים מתרכזים בשני מרכזים לוגיסטיים של חברת מובילי דרור, בממן לוד ובמגדל העמק.

בחודשיים האחרונים הורידה החברה את שכר הנהגים באופן חד צדדי בסכומים שמגיעים עד אלף שקל לנהג, ונכון לאתמול ה- 11.7 לא כל הנהגים קבלו את משכורת חודש יוני. השובתים מעלים שתי דרישות פשוטות: בטלו את הורדות השכר החד צדדיות שמתרחשות בזמן שהחברה מנהלת מו"מ עם ארגון העובדים מען ועם וועד הנהגים, ושלמו בזמן.

על כך אמר משה מזרחי, מרכז ועד הנהגים: "נהגים שלא קיבלו משכורת כעסו, ונהגים שכן קבלו משכורת רתחו. חברה שמכבדת את עצמה ואת עובדיה לא יכולה להתנהג כך. היא הגדישה את הסאה." הרקע להורדת השכר הוא סרובה של חברת מובילי דרור לשלם לנהגים כחוק. בלחץ ארגון העובדים מען ונציגות הנהגים, החברה נאלצה ליישם את צו ההרחבה לענף התובלה באפריל האחרון, ולהעלות את ההפרשות הסוציאליות, שלא שולמו כחוק עד לאותו הרגע. כדי להעביר לנהגים מסר שמי שדורש תשלום לפי חוק ייפגע, ישמה החברה את צו ההרחבה באופן מניפולטיבי ומוטעה ופגעה בשכר הנהגים.

אומר אסף אדיב, מנכ"ל ארגון העובדים מען: "במשך 20 שנה שלמה חברת מובילי דרור ל-160 נהגים סכומים מגוחכים עבור אש"ל, הפרישה לפנסיה לפי שכר המינימום, ולא שילמה לנהגים תוספת מקצועית המגיעות להם. במשך יותר מ-9 חודשים החברה מנהלת מו"מ שלא בתום לב, ומתמידה בסירובה לדון בתוספות שכר לעובדים ובפיצויים על חובות העבר."

יש לציין שארגון העובדים מען הניח על שולחן המו"מ תביעות ראליות לשיפור שכר הנהגים, ומעבר לעבודה לפי שעות, בדומה לרף שנקבע לנהגי האוטובוסים הציבוריים בישראל  -39 ₪ בשעה.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email