פעילי מחאה מתל אביב מבקרים נשים ערביות בבאקה אלגרבייה

כך שוברים חומה

women_protestמשלחת של פעילי המחאה החברתית ובית העם בתל אביב, הגיעה לביקור במשרד של ארגון העובדים מען בבאקה אלגרביה ב-14.1.2012, שם נערך מפגש עם נשים ערביות ועובדות חקלאות, במטרה לעמוד מקרוב על המציאות הקשה של האוכלוסייה הערבית בצל המדיניות הכלכלית והגזענית המדירה נשים משוק העבודה. זהו ביקור גומלין ראשון מסוגו, לאחר שבאוקטובר האחרון אירח בית העם ברוטשילד כינוס של מען בנושא תעסוקת נשים ערביות וצדק חברתי.

את המפגש ניהלה רכזת מען בבאקה אלגרביה, וופא טיארה, שהציגה את עבודת הסניף ואת החסמים העיקריים בפני יציאת נשים לעבודה. חלק מהפועלות דברו על הקושי הרב למצוא עבודה קבועה בחקלאות, וכן דיברו על תנאי הניצול בעבודה אצל קבלנים שמשלמים להן 10 ₪ לשעה בלי תלושי שכר ובלי יחס כבוד.

בפאנל שנערך לאחר מכן במכללת אלקאסמי דברו עינת הצימרי שביט, תמי זנדברג ואסמא אגבארייה זחאלקה. עינת, עובדת סוציאלית קהילתית, הגדירה את שביתת העובדים הסוציאליים כאחת הסנוניות שבשרו את המחאה החברתית. תמי זנדברג חברת מועצת עיריית תל אביב מטעם מרץ, ציינה שעם המחאה נשכחה האווירה העכורה שנוצרה בשל הצעת סדרת חוקים לא דמוקרטיים, וכיום חזרה המתקפה על הדמוקרטיה. אגבארייה אמרה שמנהיגי המחאה שגו בכך שטשטשו את גבולות הימין והשמאל, אך למרות זאת, עצם הביקור בבאקה מעביר מסר כי קיימות קבוצות של יהודים וערבים שנלחמות יחד למען שתוף ושיפור החיים כאן.

ליטל לוין מיוזמות האירוע אמרה: "המפגש המופלא הזה בבאקה שאולי לא היה מתאפשר ללא מחאת הקיץ, והוא כשלעצמו עשוי להרחיב עוד את האפשרויות המשותפות שלנו, וזה מרגש ומלהיב". ערן בריל, ממקימי "בית העם" ציין שצריך להמשיך לייצר סדקים בחומת הנתק שבינינו לבין הערבים.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email