תעודת הוקרה לוופא טיארה

ופא טיארה מקבלת תעודת הוקרה

ופא טיארה מקבלת תעודת הוקרה

ופא טיארה (במרכז), האחראית על פרויקט "נשים וחקלאות" במשולש, זכתה בתעודת הוקרה ב- 20 למרץ מראש המועצה המקומית כפר קרע, מר חסן עת'אמנה, ומראש מועצת הנשים בכפר, יאסמין עאסי.

זוהי הפעם הראשונה שהמועצה המקומית של כפר קרע, כפר הולדתה של טיארה, מעניקה תעודות הוקרה לנשים יוצאות דופן על תרומתן לחברה. התעודה של טיארה מציינת "את המאמצים הבלתי רגילים ואת העבודה הקשה והעיקשת שהיא משקיעה כדי לפתוח מקומות עבודה לנשים; על ההגנה על זכויותיהן בשוק העבודה, ועל חיזוק מעמדן במשפחה ובחברה".

כ-170 נשים גדשו את האולם עם הענקת תעודות ההוקרה. "הרבה נשים בקהל כבר מכירות אותי ואת הפרויקט של מען, אולם היתה זו פעם ראשונה מאז שהתחלנו את הפרויקט כמעט לפני 10 שנים, שהמאמצים שאני משקיעה זוכים להוקרה פומבית, ושהשאלה של הזכות של נשים למצוא עבודה הוגנת, להתפרנס ולהיות פעילות בחברה מקבלת הכרה ציבורית.

"מאוד התרגשתי מהארוע, וכמוני בעלי וארבעת הבנים שלי, העדים לשעות העבודה הארוכות, לטלפונים שאינם פוסקים ביום ובלילה ולקשיים, ועכשיו הם סופסוף יכולים להיות עדים להישגים ולהכרה. אני גאה יותר מתמיד לתרום לפרויקט של נשים וחקלאות".

ופא החלה לעבוד כעובדת חקלאות בלתי מאורגנת ומנוצלת. היא הצטרפה לארגון העובדים מען עם התחלת הפרויקט בהתחלה כעובדת חקלאות מאורגנת. אך הודות למסירותה ולשכנוע העמוק שלה בפרויקט, היא נקלטה במען כאחראית על פתיחת מקומות עבודה לנשים, גיוסן לעבודה, בניית קבוצות של עובדות, וסיוע בכל הנוגע להתגברות על קשיים בעבודה. לא פלא שהן רואות בה דוגמא אישית.

קרן קפוד הבריטית התומכת בפרויקט, פרסמה את הידיעה בהבלטה, והאחראי על עבודתה בישראל ובפלסטין, אולוון מינרד אמר: "העבודה של ופא במען נותנת השראה במלוא מובן המילה. לא במקרה היא קבלה תעודת הוקרה, היא באמת ראויה לה. המצב של נשים ערביות בישראל וברחבי העולם הוא אחד הנושאים החשובים של התקופה. תעודת ההוקרה מכירה בחשיבות של העבודה של וופא ושל מען, ומחזקת את הרעיון שנשים מועצמות חיוניות לא רק לבניית כלכלה של מדינה, אלא גם כדי לבנות חברה אנושית במלוא מובן המילה".

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email