מורי המרכז למוזיקה בראש העין פותחים בשביתה

פורסם במדור גלריה בעיתון הארץ ב 3.11.14 מאת נעם בן זאב

בפברואר האחרון פתחו מורי המרכז בשביתה לאחר ניסיונות שבים ונשנים, שלא צלחו, להיפגש עם נציגי עיריית ראש העין. עתה הם חוזרים לרחוב עם קונצרט מחאה ושביתה נוספת, כמחאה על תנאי העסקתם

בפברואר האחרון, אחרי מאבק בן חודשים ארוכים ונסיונות חוזרים ונשנים שלא צלחו להיפגש עם נציגי העירייה, וראש העירייה בראשם, הכריזו מורי המרכז למוזיקה (הקונסרבטוריון) בראש העין – המיוצגים על ידי ארגון העובדים מע"ן – על שביתה, ויצאו לקונצרט מחאה מול בניין העירייה.

רפאל חתוכה, יועץ התקשורת של העירייה, אמר אז בתגובה: "יש לנו מקורות תקציב רבים… ראש העין תישאר עיר מוזיקלית… המחאה שלהם מוקדמת מדי: הם לא צריכים לדאוג".

מחר (שלישי, ברחבת המרכז החדש למוזיקה, ב–18:00) שבים המורים למוזיקה בראש העין לרחוב, לקונצרט מחאה, ופותחים בשביתה, הואיל ודבר לא נפתר משלל הבעיות שלהם, הכוללות, לדבריהם, את פיטוריהם מדי שנה וכתוצאה מכך קבלת חודש משכורת ופגיעה ברצף ההעסקה; שכר נמוך שאף מתמעט, והסכם שהוצע להם ואינו משפר את תנאי העסקתם. התלמידים והוריהם נחלצו לעזרה גם כן, והם מבטאים את תמיכתם הנחרצת במורים בדף פייסבוק בו מופיעים מכתבים רבים שמופנים לראש העירייה שלום בן משה.

בתגובה מדגישה העירייה את ההשקעה הרבה שלה בחינוך המוזיקלי בעיר ואת החשיבות בה היא רואה את הסדרת תנאי ההעסקה של המורים במסגרת האילוצים התקציביים. היא קוראת למורים לדחות את השביתה ומבטיחה שמזכירות הקונסרבטוריון תפצה את התלמידים שייפגעו ממנה. עוד היא מוסיפה: ״ראש העיר שלום בן משה, המכהן כיו"ר העמותה במסגרתה פועל הקונסרבטוריון, הנחה את הגורמים המקצועיים להגיע לחתימת הסכם קיבוצי. התקיימו ישיבות עם נציגי המורים והארגון היציג לקידום פתרון הוגן. נקבעה ישיבה אצל הממונה על יחסי עבודה במשרד הכלכלה ל–4 בנובמבר והכל במגמה להגיע להסכם. בנוסף וככל שיידרש יפנו העמותה והעירייה לבית הדין לעבודה בבקשה למנוע את קיום השביתה ומיצוי המו"מ״.

 20141019_213016

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email