מוסך צרפתי מנסה לטפול האשמות שווא ביטחוניות על יו"ר ועד העובדים

בישיבת בית הדין לעבודה שהתקיימה היום בירושלים לבקשת ארגון העובדים מען נגד מוסך צרפתי, בדה המוסך טענה חדשה ולפיה יו"ר הוועד מנוע ביטחונית מלעבוד במפעל, שמספק שירותים גם לרכבי צה"ל. טענה זאת עלתה לראשונה, לאחר שבזימון לשימוע לפני פיטורים נטען שהכוונה לפטר היא על רקע ארגון מחדש, ואילו במכתב של המוסך שנשלח לאחר פרוץ השביתה, נטען לאיחורים וסיבות אחרות. גם לשיטתו של המוסך, המוסך עדיין לא קיבל הוראה לפיה יש מניעה ביטחונית, אלא בכוונתו לפנות למשרד הביטחון לברר האם יש או אין מניעה.

כמו כן ניסה המוסך לטפול על יו"ר הוועד פעילות פוליטית והשתתפות בהפגנות, כאשר טענה זו מבוססת אך ורק על השתתפות של יו"ר הוועד באירועי האחד במאי בתל אביב של עובדי מתחם ביאליק בו נאמו נציגי התארגנויות עובדים ואמנים מוכרים.

מען רואה בחומרה את השימוש בעילות ביטחוניות מצוצות מן האצבע שעושה המעביד במסגרת המלחמה שהוא מנהל בהתארגנות העובדים בכלל ויו"ר הוועד בפרט, תוך ניצול ציני של המצב הביטחוני.

במסגרת הסדר דיוני שהושג במהלך הדיון היום בבית הדין הגיעו הצדדים להסכמה שקיבלה תוקף של החלטה, לפיה המוסך יעדכן את בית הדין בתוך 3 ימים באם אכן קיימת מניעה בטחונית להמשך עבודתו של יו"ר הועד במוסך, וכן הסכימו כי על הסדר להמשך המשא ומתן שהחל במוסך. המהלך של לטפול האשמות שווא אלה, נראה כמו ניסיון נוסף להלך אימים על העובדים.

כזכור, ארגון העובדים מען והעובדים הפלסטינים במישור אדומים פתחו בשביתה בעקבות הניסיון של הנהלת המוסך "להרדים" את המשא ומתן, ששיאו בניסיון לפרק את התארגנות העובדים על ידי פיטורי יו"ר הוועד. העובדים בהנהגת מען פתחו בשביתה ביום ג' 22.7. מאז החלה השביתה מנסה הנהלת המוסך באמצעים שונים לשבור את השביתה – על ידי שכירת כוח אדם חלופי, וכן נערכו איומים על פעילי מען מצד ועד התעשיינים של מישור אדומים, תוך שימוש במשטרת מעלה אדומים שעכבה אותם לחקירה.

העובדים המאוגדים במען נחושים להגן על חברם ולמנוע ציד מכשפות וימשיכו במאבקם עד לביטול סופי של כל ההאשמות המפוברקות ועבור לחתימה על הסכם קיבוצי.

בתמונה המצורפת: חאתם אבו זיאדה, שני משמאל, עם פעילי מען, היום ליד בית המשפט.

להחלטת השופטת ופרטים נוספים: מיכל שורץ, 050-4330067

בית דין לעבודה

 

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email