משטרת מעלה אדומים עיכבה לחקירה את מנכ"ל ארגון העובדים מען אסף אדיב

הבוקר בשעה 08:30 נעצר מנכ"ל מען אסף אדיב בעת שעמד עם הפועלים הפלסטינים השובתים מול הפתח של מוסך צרפתי. הפועלים פתחו בשביתה שלשום עקב סרבנות ההנהלה, ששיאה – הליכי פיטורים יו"ר ועד העובדים של המוסך.

אתמול עוכב לחקירה פעיל מען יואב טמיר כאשר עמד עם הפועלים השובתים. עם שחרורו בתנאים מגבילים, המשטרה נתנה לטמיר צו האוסר עליו להכנס לאזור התעשיה של מישור אדומים במשך שבועיים. הצו מונע מפעיל מען לבצע את עבודתו האיגוד מקצועית, כפי שהחוק מתיר לו, ואינו עומד בקנה אחד עם התנהגותו – טמיר הוא זה שהזמין את המשטרה למקום כנגד בריונים שהגיעו לאיים עליו ועל העובדים. לכן טמיר מערער על תנאי שחרורו המגבילים.

מען רואה בחומרה את שיתוף הפעולה של המשטרה עם מוסך צרפתי במטרה לשבור את ההתארגנות של העובדים ולהחזירם לעבודה בתנאי עבדות. מען עותר היום לבית הדין לענייני עבודה להוציא צו מניעה נגד הליכי הפיטורים נגד ראש הועד, קליטתם לעבודה של שוברי שביתה בניגוד להוראות החוק, נגד הפעלה של איומים ואלימות כלפי השובתים ויתר פעולותיו שלא כדין של המוסך.

לפרטים נוספים: מיכל שורץ, 050-4330067

 

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email