הדרכת בטיחות ריינה 8.3.14

בשבת 8.3 נערכה הדרכת בטיחות בכפר ריינה ליד נצרת. ההדרכה התקיימה באולם של בית הספר התיכון בכפר בתאום עם המועצה המקומית והנהלת בית הספר.

השתתפו 20 עובדי בנין מהכפר והסביבה. היוזמים למפגש היו שני עובדים שנמצאים כיום בקורס מנהלי עבודה בבניין ועובדים בבניין מזה שנים.

אסף אדיב ממען הסביר בתחילת המפגש את חשיבות ההדרכה והסיבות שהביאו את מען ליזום את קמפיין ההדרכה בשיתוף עם קרן מנוף. לאחר מכן העביר ממונה הבטיחות חסן שולי הרצאה מלווה במצגת שהמחישה למשתתפים על הסכנות הטמונות בזלזול בהוראות הבטיחות בבניין.

יש לציין שהיתה השתתפות ערה של העובדים בדיון. התמונות שהוצגו במצגת והראו כיצד עובדים מתעלמים מההוראות ופועלים בדרך שמסכנת אותם ואת חבריהם זכו לתגובות והתנהלה שיחה בין כל המשתתפים.

ויסאם בסול שארגן את האירוע אמר בסוף המפגש שלדעתו יש במפגשים כאלו משום תרומה חשובה לקידום נושא הבטיחות. לדעתו יש באתרי הבנייה מצב של הזנחה מתמשכת מצד כל הגורמים – היזמים, הקבלנים והעובדים. בעוד שהקבלן חוסך כסף בזה שהוא לא מספק לעובדים תמיד אמצעי הגנה ובטיחות העובדים מצידם נוטים לזלזל בהוראות וגם כשיש אמצעים מתאימים לא תמיד משתמשים בהם והתוצאה היא ריבוי תאונות. העובדים שהיו בפגישה הביעו את שביעות רצונם מההדרכה וציינו כי הדברים שעלו בהדרכה היו אמיתיים ונחוצים ביותר ואולי יצילו חיים.

reine 8-3 d reine 8-3 a reine 8-3 b reine 8-3 c

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email