ארגון העובדים מען – כיכר התחריר שלנו

לקראת האסיפה הכללית של ארגון העובדים מען בשבת 16.6.12

אחרי ההפגנות של תנועת המחאה בקיץ שעבר וגם לפניהן, המשרדים של ארגון העובדים מען פתוחים 365 ימים בשנה למפגשים עם עובדים בכל הארץ, אותם עובדים המתמודדים עם המציאות הקשה והמתסכלת, המציאות שנקראת בעגה של ביבי וחבריו "שוק העבודה הגמיש והדינמי של ישראל": עובדות חקלאות קשות יום בכפרים הערבים; מורים במכללות לאמנות המועסקים כקבלנים ללא זכויות סוציאליות; נהגי משאיות ערבים ויהודים, בעיקר בני עדות המזרח או יוצאי חבר העמים; עובדי חפירות ברשות העתיקות תושבי מזרח ירושלים; בני העדה האתיופית מעיירות הדרום; עובדי מפעל בנצרת עלית, יהודים וערבים; ורבים אחרים. המשותף לכולם הוא תחושת המחנק והניצול, התחושה שהכלכלה והמנגנון פועלים נגדם, ודורסים אותם, את משפחתם ואת עתידם.

המשותף לכל העובדים האלו גדול מהמפריד ביניהם. בשבת הקרובה הם ייפגשו בכינוס השנתי ה-13 של ארגון העובדים מען. האסיפה הכללית של הארגון, שמתכנסת מדי שנה, מסכמת את פעילות הארגון בשנה החולפת, ומתווה קווים לפעולה בעתיד. בכינוס שייערך בבית הספר מנשר לאמנות בתל אביב, ישתתפו נציגים של קבוצות העובדים המאוגדות במען ובכלל זה כ-70 נציגים של עשרות מקומות עבודה וקבוצות עובדים שהצטרפו למען בשנים האחרונות.

אחד הנושאים המרכזיים שיעמוד על סדר היום הוא המחויבות של מען לקדם שינוי חברתי, ומעורבות חבריו העמוקה בתנועת המחאה בשנה האחרונה. אנו פועלים מתוך הבנת החשיבות של תנועה זו, וחותרים לחפש שותפים ובני ברית למאבק לשינוי חברתי ולשינוי סדר העדיפויות הכלכלי. ארגון העובדים מען על פעיליו הערבים והיהודים הבולטים, מהווה דוגמא לשותפות אפשרית ואמיתית בין שני העמים. זו בהחלט שותפות שאנו רוצים להעלות על נס באסיפה הכללית השנה, ולהדגיש את נחישותנו להמשיך ולפתח אותה על בסיס של התנגדות לממשלה הנאו-ליברלית-ימנית של נתניהו, מופז וברק – האויב של העובדים היהודים והערבים כאחד.

מען מוביל מזה כשלוש שנים קמפיין ייחודי של איגוד נהגי משאיות בישראל. מתוך כ-15 אלף נהגי משאיות כבדות בישראל, רק קומץ מאות בודדים מאוגד בוועדים המסונפים להסתדרות. היתר – כ-95% מכלל הנהגים – חסר כל הגנה ועובד ללא הסכם מפעלי. על הנהגים כולם – אלה המאוגדים שמצבם טוב יחסית, וגם על האחרים – רובץ הצל הכבד של הסכם קיבוצי פוגעני. מדובר בהסכם עליו חתמה ההסתדרות לפני 20 שנים, אשר במסגרתו הסכימה ההסתדרות להתיר לחברות ההובלה להעסיק נהגים ללא רישום שעות עבודה וללא תגמול בגין שעות נוספות. מען הפך בשנים האחרונות לכתובת למאות רבות של נהגים. טיפלנו בתביעות שכר וזכויות של רבים, ואנו פועלים בנחישות ובעקביות לקראת הקמת ועדי עובדים בחברות ההובלה, ולשינוי ההסכם הקיבוצי הענפי כך שיופסק הניצול הקיצוני של הנהגים.

אלפי מורים במכללות פרטיות לאמנות שקמו בישראל בעשרים השנים האחרונות מהווים צבא של אקדמאים ויוצרים שעושה את התרבות שכולנו צורכים. מדובר בעיקר ביוצרים בתחומי אמנות שונים, המתפרנסים מהוראת האמנות במספר בתי ספר במקביל, ללא כל בטחון תעסוקתי או הכרה בתרומתם לחברה. בבית הספר לצילום מוסררה, בית הספר לתיאטרון חזותי ובבית הספר מנשר לאמנות, המורים התאגדו במען, הקימו ועדים, ואנו צועדים יחד איתם לקראת הסכמים קיבוציים שיעגנו את זכויותיהם.

יזמה נוספת של התאגדות שחשוב לציינה בגלל היחודיות שלה היא של עובדים במפעל ג'אנה לייצור מזון בנצרת עלית. מדובר במפעל המעסיק כ-20 עובדים, ומשלם להם שכר שלא משתנה, ללא כל אופק קידום. לאחרונה החלו העובדים לחשוד שכספי הפנסיה שלהם אינם מופרשים כדין. היוזמה שלהם להתאגד ייחודית, שכן מדובר ביוזמה משותפת של עובדים יהודים וערבים. ראוי לציין גם כי עובדי המפעל מגיעים מהפריפריה, ולכן מתמודדים עם העדר הזדמנויות עבודה חליפיות, ולמרות זאת נחושים בדעתם להקים ועד ולהסדיר את תנאי עבודתם. מען בפריסתו הגיאוגרפית הרחבה ובפתיחותו לציבור עובדים ערבי ויהודי כאחד, מנהיג יוזמה זו ומוביל אותה לקראת הקמת ועד והסכם קיבוצי.

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email

עמודים: 1 2 3