מען חתם על הסכם קיבוצי במפעל ג'אנה בנצרת עילית

ארגון העובדים מען חתם היום על הסכם קיבוצי מפעלי עם חברת ג'אנה תעשיות ומשקאות בע"מ באזור התעשייה נצרת עילית. על ההסכם חתמו מנהל המפעל, דוד ג'אנה; יו"ר ועד עובדי המפעל מנואל רמירז; ורכז המחלקה האיגוד מקצועית של מען, דני בן שמחון. זאת בנוכחות באי הכוח של הצדדים עו"ד איהאב סכניני המייצג את המפעל, ועו"ד ענת ליאון המייצגת את העובדים ואת מען.

20130717_124119

מימין לשמאל: דני בן שמחון – נציג מען, יאנה רבייב ופטריסיה אורציסי – חברות ועד עובדי ג'אנה

המפעל מעסיק 25 עובדים, ומייצר משקאות קלים וחטיפים לשוק המקומי, לארה"ב ולמדינות באירופה. למרות שהמפעל קיים כעשרים שנה, זהו ההסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בו, אחרי מו"מ שארך כשנה. ההסכם מסדיר את יחסי העבודה במפעל, ויוצר מערכת של פיקוח ומעקב אחר ישומו. הוא מבטיח לעובדים לא רק את הזכויות המגיעות להם על פי חוק, כמו הפרשה לקרן הפנסיה, ימי חופשה, תשלום הבראה ותשלום שעות נוספות, אלא גם תשלום הפרשים ותוספות שכר.

עובדי מפעל ג'אנה יהודים וערבים, רובם הגדול נשים מנצרת עילית והסביבה, אשרו את ההסכם קודם לחתימה. מנואל רמירז, יו"ר ועד העובדים הביע את שביעות רצונו מהשגת החתימה על ההסכם ואמר "אני צופה באופטימיות ליחסי עבודה הוגנים ומכובדים במפעל". על ההסכם אומר אסף אדיב מנכל מען: "ההסכם שנחתם היום ממחיש את היכולת של מען לאחד בין עובדים מקבוצות אוכלוסיה מגוונות, ולארגן עובדים המועסקים בתעשיה המסורתית."

מנהל המפעל דוד ג'אנה הביע בטקס החתימה את הערכתו לשיתוף הפעולה עם ארגון העובדים מען ועם ועד העובדים, ואמר: "אני בטוח שיחד נוכל להצעיד את המפעל קדימה כמפעל מודרני ומתקדם, שמכבד את זכויות העובדים ומהווה דוגמא למקומות עבודה אחרים."

לפרטים נוספים – מיכל שורץ, דוברת

טל' נייד: 050-4330067

 

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email