האסיפה הכללית של מען – התארגנות עובדים בתנופה

DSC_8889 copyתנופת ההתארגנות של ארגון העובדים מען בשנת 2012-13, והגיוון הגיאוגרפי והלאומי של המתאגדים בו, ללא הבדל דת, גזע, לאום או מין, השתקפו היטב באסיפה הכללית של הארגון, שהתכנסה בבבית הספר לאמנות מנשר בתל אביב ביום 15 ביוני.

השתתפו באסיפה 70 מתוך 81 הנציגים שנבחרו על ידי מקומות העבודה המאוגדים וכן הסניפים של מען: נציגי בתי הספר לאמנות מוסררה, תיאטרון חזותי ומנשר לאמנות, והעמותה לשירותים חברתים (מרכז המוסיקה) בראש העין; המכללה הטכנולוגית ספיר (שדרות); נציגי המפעלים ג'אנה משקאות (נצרת עלית), ולוי מתכת ועץ (מישור אדומים). בנוסף השתתפו נציגי עובדי רשות העתיקות (מזרח ירושלים) שמען מנהל עבורם מאבק למען העסקה ישירה; עובדות חקלאות ערביות (המשולש) שמועסקות במסגרת פרויקט הנשים של מען; פעילים ומתנדבים.

בשנה האחרונה חתם מען על הסכם קיבוצי שני בבית הספר לאמנות מוסררה, ועל הסכמים קיבוציים חדשים בבית הספר לתיאטרון חזותי ובעמותת חלונות, והוא מנהל מו"מ מתקדם לקראת חתימה בבית הספר לאמנות מנשר ובמפעל ג'אנה. במפעל לוי מתכת ובעמותה לשירותים חברתיים המאבק למו"מ קיבוצי עדיין בראשיתו, וגם במכללות ספיר ותל חי, מען נמצא בשלבים ראשוניים של התאגדות.

השג חשוב נוסף של השנה האחרונה הוא פסיקת בית הדין הארצי לעבודה בעניין חובתה של רשות העתיקות לקלוט 21 עובדים שמאוגדים במען בהעסקה ישירה, והפעלת סעיף 12א לחוק חברות כוח אדם, שקבעה הלכה שתסייע לכל עובד המועסק על ידי חברת כוח אדם לאורך זמן בחברה ממשלתית או פרטית. 21 העובדים נקלטו ברשות העתיקות, וקבוצת עובדים נוספת ממזרח ירושלים המיוצגת ע"י מען מצפה ליישום פסק הדין.

רוחות של שינוי מנשבות באזור

"האסיפה הכללית השנה מהווה נקודת ציון משום שרוחות של שינוי ומהפכות מזעזעות את הסדר הישן באזור בדרישה לדמוקרטיה וצדק חברתי. מה שמייחד את המתכנסים כאן, הוא שהם מאמינים בכוחם לשנות מהיסוד, להתחבר לאחיותינו ואחינו באיסטנבול, בדמשק, בקהיר וברמאללה, ולהיות חלק מהאזור המתהווה", כך פתח מנכ"ל מען, אסף אדיב את דבריו, לאחר ברכות קצרות של אסמא אגבארייה זחאלקה ממפלגת דעם.

אדיב דיבר על המדיניות הכלכלית של הממשלה הימנית, המלווה במדיניות סרבנית כלפי השלום, ופוגעת בפועלים משני צדי הקו הירוק. "יותר ויותר עובדים בישראל נדחקים לאבטלה, או נאלצים לעבוד שעות ארוכות ללא כל ביטחון תעסוקתי. כדי לשנות מציאות זו, דרוש איגוד מקצועי לוחם", אמר אדיב, "ומען מציבה אלטרנטיבה למדיניות ההסתדרות, המשתפת פעולה עם מדיניות ההפרטה וההתנחלויות של ממשלת הימין. כאשר בוחרים להתאגד במען, בוחרים במסר ברור ובמחויבות חברתית עמוקה. מען מבטיח לא רק שכר רצוף, הפרשות לפנסיה וקידום בוותק, אלא גם ערך מוסף של מאבק לשינוי סדר העדיפויות החברתי, של תמיכה בשלום, ושל סולידריות."

פאנל של נציגי עובדים

לכבוד האסיפה הופק סרטון בבימוי נדב הראל, ובו נציגי עובדים שהתאגדו במען קוראים להתארגנות עובדים, ומדברים על הצורך בהתארגנות, על הקשיים ועל היתרונות.

בהמשך לסרט נערך פאנל של נציגי עובדים שסיפרו על השלבים השונים של המאבק, וגילו שהמשותף בין מורה למוסיקה מישראל ופועל במפעל עץ מהשטחים רב על המפריד.

IMG_8485"הפחד לקלקל את מערכת היחסים שנרקמה בין המנהל לבין המורים, והפחד שנפוטר, השאירו אותנו בעבודה למרות התנאים הקשים: פיטורים כל אוגוסט, ועבודה הרבה מעבר לשעות המשולמות", סיפרה עדית קרימולובסקי-שופן, חברת ועד במרכז למוסיקה בראש העין, "אבל כשראינו שמשקיעים מיליונים בהיכל המוסיקה החדש ולא מוכנים להשקיע במוסיקאים שנותנים לו את הנשמה החלטנו להתארגן, ותוך שבועיים הצלחנו לארגן 30 מורים במען. שלחנו מכתב למנהל, ולא קיבלנו שום תשובה רשמית שהוא מוכן להכנס למו"מ. כל ההתחלות קשות, אבל אנחנו נגיע להסכם חתום עם ההנהלה."

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Print Friendly, PDF & Email

עמודים: 1 2